29 Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej jest imprezą cykliczną, promującą książki krajoznawcze i turystyczne przekazujące wiedzę o bogactwie i dorobku kulturowo-historycznym naszego kraju. Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Grupę MTP, a rozstrzygany przez jury wg 6 określonych regulaminem kategorii. Biuro przeglądu znajduje się w Centralnej Bibliotece PTTK w Warszawie.

Od lat to prestiżowe dla branży wydawniczej przedsięwzięcie swój finał miało w Wielkopolsce. Ze względu na panujący w Polsce stan pandemii, edycję 29. Przeglądu organizatorzy planują zrealizować w wydaniu on-line, na stronie www.przegladksiazki.pl, co będzie dodatkową promocją wydawców wyróżnionych publikacji. Wydarzenie przyczyni się również do zwiększenia popularności książki krajoznawczej i turystycznej na polskim rynku wydawniczym, a być może wpłynie również na zwiększenie sprzedaży książek turystycznych i krajoznawczych.

Już dziś zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w 29 edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.