Prezes ZG PTTK wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce

Pod koniec grudnia 2021 roku ukazał się kolejny numer magazynu „Wasza Turystyka”, a w nim – szósta edycja Listy 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce 2021.
Są wśród nich hotelarze, przedstawiciele biur podróży, turystycznych izb gospodarczych, działacze samorządów turystycznych, regionalnych i lokalnych organizacji turystycznych, urzędnicy odpowiedzialni za branżę oraz naukowcy.
W tym zestawieniu ludzi turystyki polskiej znalazł się Jerzy Kapłon – prezes Zarządu Głównego PTTK. W Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym działa od 1976 roku, przez kilka lat pełnił funkcję skarbnika Stowarzyszenia. Od 2003 roku pełni funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej w Krakowie. Autor licznych publikacji dotyczących historii turystyki górskiej, zwłaszcza oddziałów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Przewodnik beskidzki i międzynarodowy, pilot wycieczek, strażnik ochrony przyrody oraz instruktor krajoznawstwa regionu.
Od 2019 roku Jerzy Kapłon kieruje Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym, organizacją zrzeszającą niemal 80 tysięcy miłośników turystyki i zarządzającą około 160 obiektami wspierającymi zwiedzanie Polski. W dobie pandemii PTTK promuje turystykę społeczną.
Miło nam, że osoba Prezesa Towarzystwa znalazła się w tak prestiżowym gronie ludzi zasłużonych dla turystyki polskiej. Gratulujemy!

Zdjęcie: Joanna Trojanowska