Atrakcje turystyczno-krajoznawcze oczami blogerów

Wiślana Trasa Rowerowa. Małopolska na rowery!
Bez przedwczesnych fanfar i szumnych zapowiedzi nad Wisłą w Małopolsce powstaje szlak rowerowy, jakiego w Polsce jeszcze nie znamy. Już dziś gotowych jest ponad 130 kilometrów dróg nowej Wiślanej Trasy Rowerowej, które przenoszą komfort uprawiania turystyki rowerowej w Polsce na zupełnie nowy, prawdziwie europejski poziom. Więcej - drogi rowerowe budowane nad Wisłą to dopiero wstęp do budowy systemu dróg rowerowych o nazwie "Velo Małopolska", jaki stworzą nadrzeczne trasy rowerowe w Małopolsce i dwa odcinki przebiegających tędy europejskich szlaków EuroVelo. Musiałem to zobaczyć!
https://www.znajkraj.pl/wislana-trasa-rowerowa-malopolska-na-rowery

lipiec-czerwiec/3(3)2020

Kaszubska Marszruta. Bory Tucholskie na rowerze
Takimi drogami rowerowymi po Polsce jeszcze nie jeździliście. Ponad 160 kilometrów szlaków rowerowych, wiodących przez piękne Bory Tucholskie po specjalnie wybudowanych traktach. Oryginalne przystanki rowerowe. Kładki i mosty, w tym efektowny pieszo-rowerowy most na Brdzie w Męcikale. Tablice z informacjami o odwiedzanych miejscach. Mapa turystyczna projektu. To wszystko to Kaszubska Marszruta - bez wątpienia bardzo dobre miejsce na rowerowy weekend w Polsce. W naszym przypadku - zimny, długi weekend listopadowy.
https://www.znajkraj.pl/kaszubska-marszruta-bory-tucholskie-na-rowerze

Nie bajka o Kopciuszku…
Bogactwo na ogół osiągało się drogą pochodzenia (i dziedziczenia) lub wytrwałą pracą i umiejętnościami biznesowymi. W bajkach dochodzi wątek damsko-męski, interwencja sił nadprzyrodzonych, pomoc wróżek czy kotów w – odpowiednim na porę roku – obuwiu.
Zawrotna kariera i bogactwo Joanny Gryczik (Gryzik) także przypomina znaną bajkę o Kopciuszku, choć nie jest to bajka, a prawdziwa historia.
https://www.slaskie.travel/pl-PL/Artykuly/Pokaz/1017879/nie-bajka-o-kopciuszku

kwiecień-czerwiec/2(2)2020

Stąd widać najlepiej! 7 najlepszych punktów widokowych w aglomeracji
W czasach latających statków powietrznych zwanych dronami, widok ziemi z lotu ptaka nie stanowi już wyzwania wymagającego lotu paralotnią lub szybowcem. W mediach społecznościowych profile ze zdjęciami z tej perspektywy w ostatnich latach zyskały mocno na popularności. Nic dziwnego, bo pozwalają spojrzeć na miejsca, które chętnie odwiedzamy lub w których mieszkamy z innej perspektywy. Nic nie zastąpi jednak widoku ze szczytu góry czy wieży widokowej, który doświadczyć możemy na własne oczy. W górach takie widoki to oczywistość. Co jednak, gdy znajdujemy się w centrum ponad 2 milionowej aglomeracji? Wbrew pozorom tu też znajdziemy miejsca, które pozwalają spojrzeć na wszystko z góry. Zobaczcie skąd w centrum aglomeracji dojrzycie najwięcej i to bez użycia drona.
https://www.slaskie.travel/pl-PL/Artykuly/Pokaz/855015/stad-widac-najlepiej-7-najlepszych-punkt

Beskidzkie wycieczki dla najmłodszych na wózkach
Gdzie w Beskidach wybrać się z dzieckiem w wózku, a którą trasę można pokonać wózkiem dla niepełnosprawnych? Gdzie znaleźć łatwą trasę dla seniora lub osoby z problemami ruchu? Odpowiedzi na te pytania przyniósł Konkurs „Beskidy dla najmłodszych – trasy na wózek” organizowany przez portal gorydlaciebie.pl. Śląska Organizacja Turystyczna oraz oficjalny portal turystyczny www.slaskie.travel wspierają konkurs medialnie.
Beskidzkie wycieczki dla najmłodszych - trasy na wózek - www.gorydlaciebie.pl

styczeń-marzec/1(1)2020
Dziękujemy Śląskiej Organizacji Turystycznej, portalom Znaj Kraj i Góry dla Ciebie za wyrażenie zgody na zamieszczenie linków do blogów na ich stronach!