ZIEMIA’2019

ZIEMIA’2019 pod red. Jacka Potockiego, T. 65, Warszawa, Wydawnictwo PTTK „Kraj”, ISSN 0513-997X

styczeń-marzec/1(1)2020

Na początku roku 2020 ukazał się rocznik „ZIEMIA’2019”, którego pierwsze wydanie ukazało się w roku 1910 z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego. Obecna edycja ukazała się dzięki zaangażowaniu nowego składu redakcyjnego: nowym redaktorem naczelnym został Jacek Potocki, sekretarzem redakcji Maria Janowicz, członkowie to Szymon Bijak, Marian Jurak, Włodzimierz Łęcki, Józef Partyka.

Członkowie redakcji zdecydowali, że tom rocznika będzie składał się z artykułów będących pokłosiem sesji krajoznawczych organizowanych przez ostatnie dziesięć lat pod wspólnym hasłem „Mijające Krajobrazy Polski”, zaś rolę redaktora prowadzącego przyjął na siebie Józef Partyka, który był inicjatorem sesji w czasie VII Kongresu Krajoznawstwa Polskiego w Olsztynie w roku 2010. Ziemia ukazała się w nowej szacie graficznej zaprojektowanej przez znakomitego typografa polskiego Andrzeja Tomaszewskiego.