Inauguracja sezonu przez Klub Turystyki Kajakowej PTTK Żarnów

• 84037717_3165954793463323_5916991116284809403_o (1)
  • JG_Kośc-ŚwKrz

Członków KTK PTTK Żarnów niezmiernie ucieszyła informacja o ponownej możliwości organizowania imprez turystycznych.

lipiec-wrzesień/3(3)2020

Indywidualnie przyjechali  oni do Zakościela k/Inowłodza, by  następnie popłynąć Pilicą do odległego o 10 km Mysiakowca.  Łącznie  na imprezę przybyło 29 osób, w tym pięcioro dzieci wraz z rodzicami.

Udział w wydarzeniu wzięli także członkowie klubu z Sieradza, Przysuchy, Opoczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Żarnowa i innych miejscowości. Wodowanie kajaków odbyło się 200 metrów od Willi Amber w Zakościelu, w ciepłych i słonecznych warunkach atmosferycznych ( temperatura ok. 25 stopni Celcjusza).

Andrzej Ambroziak z KS „Amber” w Tomaszowie Mazowieckim, pisząc o odcinku rzeki Inowłódz – Mysiakowiec, nazwał go „Szlakiem Wysp na Pilicy ”Rzeczywiście, podczas spływu kajakarze napotkali ok. 30 większych i mniejszych wysp.  Mijając kolejno: Fryszerkę, Żądłowice , Kozłowiec i dalej Ponikłę, zakończyli spływ  przed mostem drogowym w Mysiakowcu, na plaży umiejscowionej po prawej stronie rzeki. Po obu stronach mostu widniały tablice informujące, że Dolina Pilicy jest obszarem „ Natura 2000”. Trasa była niezwykle urokliwa: szpalery drzew, głazy w nurcie rzeki, pływające stada kaczek, a przy brzegach letniskowa zabudowa.. Nasi kajakarze uznali pierwszą w tym sezonie imprezę za udaną, a trasę spływu godną polecenia innym. Była to długo oczekiwana forma rekreacji oraz kontakt z bujną przyrodą, a także możliwość spotkania, po okresie wielotygodniowego pozostawania w domach.

Włodzimierz Szafiński