VII Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna, Wojskowe Koło PTTK

Wojskowe Koło PTTK działające przy Klubie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej wzięło udział w VII Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej, zorganizowanej 26 września w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

lipiec-wrzesień/3(3)2020

Również z tej okazji wojskowi turyści uczestniczyli w VI Tomaszowskim Rajdzie Pieszym po trasie Tomaszów Mazowiecki – Smardzewice –Tomaszów Mazowiecki. Podczas rajdu w Nadleśnictwie Smardzewice turyści wzięli udział w prelekcji pt. „Las dla przyszłych pokoleń”. Na koniec każdy uczestnik dostał sadzonkę sosny do posadzenia w swoim otoczeniu.

Punktem kulminacyjnym sztafety i obchodów jubileuszu było zasadzenie w dniu 01.10.2020 r. Drzewa Dziedzictwa PTTK na terenie kompleksu koszarowego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. J. Piłsudskiego 72. Posadzone zostały trzy dęby.

W imieniu Dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej jedno z drzew posadził szef sztabu płk Krzysztof Sarnowski, drugie zasadził Dowódca 25. batalionu logistycznego płk Włodzimierz Dąbrowski, a trzeci dąb posadziła prezes Wojskowego Koła PTTK Agnieszka Królikowska.

Opiekę nad sadzonkami sprawować będą członkowie Wojskowego Koła PTTK.