XVI Rajd Górski Korona Gór Polski

Zakończył XVI Rajd Górski Korona Gór Polski – Beskid Makowski organizowany w dniach 25-27 września 2020 r. przez Wojskowe Koło PTTK przy Klubie 32 Bazy Lotniczej .  Uczestnikom po raz pierwszy w tym roku udało nam się zdobyć kolejny szczyt zaliczany do Korony Gór Polski.

lipiec-wrzesień/3(3)2020

Lubomir (904 m n.p.m.) jest najwyższym szczytem Beskidu Makowskiego (dawniej Średniego), leżącym w paśmie Lubomira i Łysiny. Pierwszego dnia uczestnicy wyruszyli na wędrówkę z Myślenic na Chełm, następnie Działek oraz na Śliwnik. Wędrówka zakończyła się w miejscowości Poręba, gdzie mieściła się baza noclegowa.

Drugiego dnia wyruszono z Poręby na Łysinę, następnie na Lubomir. W drodze powrotnej  wędrowcy zatrzymali  się w schronisku PTTK „Na Kudłaczach”, a następnie powrócili  do Poręby. Mimo, iż sobota zapowiadała się  ładnie, przez godzinę lał deszcz i  było dość wietrznie (na szczęście podczas odcinka w lesie). Na Suchej Polanie naprawdę zrobiło się sucho wyszło piękne słońce, które nie opuszczało już uczestników do końca wędrówki.

Kolejnego dnia grupa wraz  z przewodnikiem zwiedziła  Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz Wadowice.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotoleracji:

       Źródło: Facebook