Zawody Trecowe w Stadninie PTTK Kurki

W dniu 26 września 2020 roku w afiliowanej przy PTTK Stadninie Koni Kurki - TREC PTTK odbyły się zawody trecowe. Stajnia brała udział w ogólnopolskiej akcji "VII Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna" związanej z obchodami jubileuszu 70-lecia PTTK i z tej  okazji odwiedziła nas delegacja Lasów Państwowych. Razem uroczyście posadziliśmy pamiątkowe drzewko.

lipiec-wrzesień/3(3)2020

Zawody trecowe zwykle odbywają się w ciągu dwóch dni. Jednego dnia jest bieg na orientację /POR/, drugiego bieg z przeszkodami/PTV/ i kontrola tempa/MA/

Tym razem przyjęliśmy inną formułę. Ponieważ dyscyplina powstała jako test dla koni i ludzi pracujących w turystyce jeździeckiej, wszystkie fazy odbyły się w terenie w ciągu jednego dnia. Uczestnicy mogli zobaczyć jaka jest idea tych zawodów oraz jak przydają się w terenie umiejętności zdobyte w czasie treningów przygotowujących do startów.

Było między innymi przejście przez wodę, cofanie/z górki 😊/, wszystkie nieruchomości, skoki przez kłodę, przejazd przez mostek, bramka, a także wprowadzanie konia do przyczepy. Wszystko to bardzo przydaje się przy wyjazdach w teren czy rajdach.

Zależało nam na promocji TRECu, spotkaniu zawodników, sędziów i sympatyków dyscypliny, dobrej zabawie. Wcześniej, w tym roku niestety nie było takich okazji.

Ze względu na jubileusz 70-lecia PTTK uczestniczyliśmy ogólnopolskiej akcji sadzenia pamiątkowych drzew. Była ona organizowana wspólnie z Lasami Państwowymi w ramach VII Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej.

Bardzo było nam miło gościć delegację z Nadleśnictwa Nowe Ramuki, Pana nadleśniczego Tomasza Dzietowieckiego wraz z małżonką, Pana Marcina Zegę oraz Panią Ewelinę Godziebę

Aby przybliżyć dyscyplinę TREC naszym gościom, oprócz opowiadania o niej, wspólnie pojechaliśmy na jeden z punktów kontrolnych, gdzie można było zobaczyć fragment zmagań naszych zawodników z przeszkodami.

Po powrocie z terenu wraz z sędziami, zawodnikami, kibicami i końmi
😊,  posadziliśmy pamiątkową lipę.

Na wszystkich czekało już ognisko z poczęstunkiem. Tam też nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenia nagród.

Aura nam dopisała, dobre humory również. A przede wszystkim o to chodziło 😊

Chciałam bardzo podziękować sędziom, zawodnikom, delegacji Lasów i sympatykom. Bez waszego zaangażowania nic by się nie udało. Bardzo dziękuję 😊

Inga Klaybor-Romańska

www.stadninakurki.pl