Myszką po mapie – wirtualne zwiedzanie z PTTK

Okres jesienno-zimowy w wielu naszych kołach, klubach i oddziałach to czas, spotykamy się na różnego rodzaju spotkaniach czy prelekcjach umożliwiających poznanie różnych zakątków kraju i świata. Z powodu obostrzeń i epidemii, takie spotkania obecnie się nie odbywają, a i podróżowanie jest znacznie utrudnione lub nawet niemożliwe, część z nas sama zrezygnowała z wyjazdów ze względów bezpieczeństwa. Ale czy można ot tak zrezygnować z naszych pasji?

Jest to bardzo trudne. Wszak potrzeba poznawania, zwiedzania, odkrywania jest wśród nas – PTTK-owcach głęboko zakorzeniona. I właśnie wychodząc naprzeciw tym naszym potrzebom, na bazie ostatnich doświadczeń w naszym Kole, postanowiliśmy coś z tym zrobić.

Wszystkim chętnym członkom i sympatykom naszego Towarzystwa proponujemy udział w akcji „Myszką po mapie – czyli wirtualne zwiedzanie z PTTK”. W wybrane poniedziałki od stycznia co najmniej do końca marca o godz. 17.30 zapraszamy na nasz kanał na YouTube, na którym będziemy się spotykać, a PTTK-owcy przewodnicy będą opowiadać o różnych zakątkach naszego pięknego kraju. Gospodarzem każdego spotkania będzie inne koło, klub lub oddział PTTK, więc każde spotkanie będzie na inny temat.

Spotkania będą odbywały się na żywo, całkowicie bezpłatnie, bez konieczności logowania się czy instalowania czegokolwiek na komputerze. Wystarczy kliknąć w link, który będzie na naszej stronie (kologrodzkie.pl). Oczywiście będzie można zadawać pytania przewodnikom, za pośrednictwem czatu przy transmisji.

Zaczynamy już w poniedziałek 11 stycznia 2021 r. spotkaniem pn. „Kraków miasto królów:, przygotowanym przez Koło Grodzkie PTTK w Krakowie. Start punktualnie o 17.30! Kolejne spotkania przygotują m.in. Koła Grodzkie z Gdańska i Chrzanowa, Koło Przewodników Terenowych i Beskidzkich z Mikołowa czy Klub Przewodników i Pilotów Wycieczek Ziemi Opolskiej z Opola.

Zapraszamy wszystkich do udziału, przekażcie to swoim znajomym, wrzućcie na wasze strony internetowe i portale społecznościowe! A jeżeli wraz ze swoim kołem, klubem czy oddziałem chcecie przygotować i poprowadzić takie spotkanie, to zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na współpracę i na pewno dojdziemy do porozumienia. Szczegółowe informacje o akcji i program znajdzie na stronie internetowej: www.kologrodzkie.pl w sekcji „Stacjonarnie”.

Mamy nadzieje, że „Myszką po mapie” da nam wszystkim chociaż namiastkę wspólnego podróżowania. Pokażmy, że „PTTK ma MOC” i można razem zrobić coś wspaniałego, także w sieci, i w pandemii.

Kamil Barwacz